Sleva 13%

Systémová parní žehlička BATTISTELLA VAPORBABY INOX EOS + Bonus

  • EAN: 8594180470767
  • Katalogové číslo: BATTISTELLA VAPORBABY INOX + 1081 EOS
  • Výrobce: BATTISTELLA

Systémová parní žehlička BATTISTELLA VAPORBABY INOX EOS

+ Bonus zdarma - Teflonový návlek na žehličku v ceně 380Kč!

Parní vyvíječ se žehličkou - parní stanice, objem 1,5 lit.

Popis

Parní generátor se žehličkou Battistella je určen pro domácnosti, nebo malé provozovny. Lze s nimi žehlit oděvy, potahy, záclony, ručníky,  ubrusy, atd. i ve více vrstvách. Výhodou tohoto zařízení je jeho robustní konstrukce. Kryt žehličky, je nerezový, takže se nemusíte bát žloutnutí plastů a ztrácení vlastností plastů (tvrdnutí, praskání) z důvodu hřání žehličky. Protože jsou tyto malé vyvíječe častěji dolévány a neubráníte se občasnému přelití, lakované verze brzy začnou korodovat, nebo umělohmotné se začnou díky teplu kroutit.
Celková konstrukce parního vyvíječe, je udělána tak, aby bylo možné, jednoduše jednotlivé komponenty měnit. Předpokládá se, že žehlička bude častějším používáním více namáhaná a bude potřeba některé díly vyměnit, což u plastových žehliček většinou není možné, protože jsou díly nalisované.
Kotel žehličky je nerezový, takže se snadno čistí. Spirála kotle je umístěna zvenku, takže nedochází k zanášení spirály vodním kamenem. Zanesení spirál totiž snižuje účinnost žehliček, protože se vodní kámen chová jako izolant a díky tomu může dojít u žehliček se spirálou uvnitř kotle k přehřátí, poškození obalu a poškození spirály. Spirála uložená uvnitř přehřátím dokonce ztrácí svůj tvar, takže se u takových žehliček musí měnit celý kotel . U parních vyvíječů Battistella lze však jednotlivé komponenty vyměnit snadno.  U tohoto kotle se právě doporučuje běžná voda z kohoutku , bez používání drahých filtrů. Jen je potřeba dle návodu žehličku občas vyčistit přípravkem na odstranění vodního kamene.
Žehlička tohoto vyvíječe, je profesionální. Její výhodou je kvalitní silná hliníková plocha.  Díky této silnější konstrukci, dokáže žehlička lépe udržovat stabilní teplotu, což se u domácích žehliček, kde jsou různé keramické a nerezové plochy nedaří a jsou zde velké výkyvy teplot. Žehlička Batistella má v masivní ploše tzv. Labyrint Systém, kdy předehřátá pára z vyvíječe, prochází tímto labyrintem, dohřívá se na požadovanou teplotu a nedochází ke kondenzaci (kapání na materiál, během žehlení).
Žehlící plocha, která je hliníková, lze snadno čistit mechanicky, což u žehliček keramických, nerezových a jiných povrchů, není možné.  Přitom u těchto žehliček, se takový povrch využívá také, ale jiným způsobem. Využívá se tzv. teflonový návlek, který není součástí, ale lze jej dokoupit. Ten se na žehličku jednoduše připevní a je snímatelný. V případě, že dojde k mechanickému poškození povrchu tohoto návleku, stačí jej vyměnit a nemusíte měnit celou žehličku jako u domácích žehliček s různými povrchy. Teflonový návlek zabrání vytváření lesku na materiálu (při žehlení vyšší teplotou u zejména flaušových materiálů dochází k slehnutí látky a ten ztrácí svou vlastnost a leskne se).  Dále teflonový návlek dokáže snížit teplotu žehlící plochy na povrchu s materiálem až o 40%, přitom však žehlička má stále požadovanou teplotu a dokáže páru dohřát na tzv. suchou páru, takže dochází k vyšším tlakům na výstupu páry ze žehličky a materiál a zejména prkno, není díky suché páře tak promočené. Materiál nemusí po žehlení tak dlouho schnout. Pára ve vyšších teplotách má desinfekční vlastnosti.  Toto u domácích žehliček nedocílíte, protože pokud potřebujete navýšit teplotu páry, musíte navýšit teplotu žehlící plochy a tím dojde k poškození žehleného materiálu, který se spálí, nebo ztratí barevné vlastnosti.

Součástí je:
-    vyvíječ páry s žehličkou.
-    Obal z nerezu
-     elektroventil s regulací množství páry
-     dvojitý bezpečnostní uzávěr
-     bezpečnostní termostat proti nedostatku množství vody v kotli
-     kontrolka stavu vody
-     Manometr
-     odkládací silikonová podložky pod žehličku
-     držák kabelů
-     napájecí napětí 230V
-     příkon 2100W
-     kotel z nerezu 1,5 lit.
-     váha 6kg
-     rozměr 34x27x21cm

 

 

Požadované vlastnosti
Anti-Drip systémano
Systém odvápňování ano
Vertikální napařováníano
Žehličky
Objem kotle vyvíječedo 4l
Objem vodní nádržky1500 ml
Počet obsluhovaných stanovišť1
Příkon1800 W
Typ vyvíječemanuální
Typ žehlparní stanice