Parní mandl HP Ironnette 103

  • EAN: 8594185620136
  • Katalogové číslo: HP Ironnette 103
  • Výrobce: Holek Production

Parní mandl HP Ironnette 103

Mandl se dvěma volnými rameny, šířkou válce 103 cm a pěti pevně nastavitelnými teplotními režimy. Systém napařování (6 režimů, objem zásobníku vody 1,9 l) a plynule volitelná rychlost otáčení válce umožňují dokonalý výsledek žehlení. Příkon 3,3 kW. SOS

Popis

Hlavní přednosti  mandlu

    Snadná instalace

Pro provoz mandlu Vám stačí  klasická  elektrická síť  220-240V/ 50 Hz.

Uvedení mandlu do provozu je velmi snadné. Stačí pouze mandl vybalit,  zvednout válec do pracovní polohy,  doplnit vodu do zásobníku, zapojit do sítě a zapnout. (Dbejte bezpečnostních pokynů v  přiloženém návodu k obsluze). Po zapnutí mandlu se válec zdvihne. Sejměte   ochranný papírový obal válce a   mandl je připraven.

    Jednoduchá obsluha:

Mandl zapnete hlavním vypínačem na ovládacím panelu. Levými tlačítky zvolíte  žehlící program a,  chcete-li žehlit s napařováním, zapnete  pravými tlačítky napařování. Jakmile mandl dosáhne požadovanou teplotu (cca.  3-5 minut podle zvoleného programu),  kontrolky, které doposud blikaly, začnout svítit nepřerušovaně a Vy můžete začít mandlovat.  

Žehlené prádlo položíte na stolek před válcem a vsunete mezi válec a žehlicí plochu, aby jej po sešlápnutí válec zachytil. Dále   budete prádlo pouze  přidržovat  na okrajích tak, aby se  posouvalo  rovnoměrně na obou stranách.

    Pět žehlicích programů:

Teplotu mandlu si jednoduše nastavíte podle druhu žehleného prádla:    Len     Bavlna  Vlna   Hedvábí  Syntetika

    Plynule nastavitelná rychlost otáčení válce:

Rychlost otáčení válce snadno ovlivníte různou intenzitou sešlápnutí pedálu.

    Napařování:

Pro dokonalé  žehlení můžete  využít napařování, které zajití efektivní provlhčení  žehleného prádla.  Tento program můžete využívat  při žehlení  v programu vlna,  bavlna a len, a to v režimu  s párou buď pouze při sešlápnutém  pedálu nebo permanentním napařování, aniž by byl pedál sešlápnutý - toho využijete v případě, že chce pouze prádlo, například Váš vlněný svetr, ošetřit - provlhčit párou, aniž by  válec prádlo stlačil).

Pro napařování můžete volit 3 stupně intenzity. Zabezpečíte  tak dostatečné a rovnoměrné zvlhčení prádla.

Pro napařování můžete používat vodu  destilovanou,  v případě používání naší kazety s granulátem proti usazování vodního kamene (viz příslušenství) i vodu z vodovodu.

    Jednoduše můžete žehlit  i složitější  prádlo:

Díky dvěma volným ramenům můžete na mandlu snadně vyžehlit i složitější kusy prádla, jako jsou košile, halenky, sukně a jiné.

    Video návod Vám urychlí  osvojení si  správných grifů:

Snadnou obsluhu a návod na žehlení různých druhů prádla si můžete prohlédnout na videu a rychle si tak osvojit správné mandlování.

    Snadná manipulace a skladování nenáročné na prostor:

Mandl při skladování nezabere více místa než obyčejná  židle, a proto je možné mandl používat a skladovat i tam, kde není místa nadbytek.  Po ukončení žehlení pouze stačí válec sklopit a mandl  na zabudovaných kolečkách posunout tam, kde bude uskladněn.

    Případný výpadek elektrické energie prádlu neublíží :

Žehlené prádlo  nespálíte ani při výpadku elektrické energie, kdy by prádlo zůstalo uvězněné pod válcem přitlačeným na horkou žehlicí plochu. V takovém případě  použijete páku na pravé straně mandlu, kterou válec jednoduše zdvihnete a prádlo tak uvolníte.  Po obnovení dodávky elektrické energie pak páku vrátíte do původní polohy tak, že současně se sešlápnutím pedálu páku zatáhnete do přední polohy.

    Šetrný k životnímu prostředí:

Poměr příkonu a výkonu předčí  klasické  žehličky. Díky velké žehlicí ploše žehlíte rychle a efektivně, zejména velké rovné kusy prádla.

Jestliže přestanete žehlit po dobu delší  než 8 minut, je  vyhřívání mandlu  automaticky odpojeno  a nedochází ke zbytečné  spotřebě elektrické energie.

Mandl  Ironnette  85 vyráběný v naší společnosti je kvalitní a oblíbený  výrobek určený  jak pro použití v domácnosti, tak i  v menších provozovnách, kde jeho službu ocení zejména  malé hotýlky  a penziony,   mateřské školky, fitka  nebo  sauny či maséři, ale i menší čistírny a prádelny. Mandl se prostě hodí  všude tam, kde je potřeba vyžehlit hromady prádla, ať se již jedná o rovné ručníky, ložní prádlo či ubrusy, ale i o ostatní běžné prádlo. To vše v nejvyšší kvalitě, včetně kvalitního napaření  a s podstatnou úsporou času i  elektrické energie.

A žehlit můžete i  v sedě, aby Vás nohy ani záda nebolely.

Parametry

Šířka válce
    103 cm
Rozměry v pracovní poloze
    112 cm x 40 cm x 105 cm
Rychlost žehlení
    2.40 - 6.80 ot./min.
Přítlačná síla válce
    600 N
Pracovní výška
    90 cm
Síťové napětí
    220 - 230 V / 50 Hz
Objem zásobníku vody
    1.9 l
Příkon max.
    3.3 kW
Hmotnost
    55 kg
Rozměry ve složeném stavu
    112 cm x 40 cm x 105 cm
Průměr válce
    16 cm